Buggy kiting je šport, pri ktorom sa využíva buggina pre jazdu jazdca a kite ako hlavný hybný nástroj pre ťah jazdca.

Konštrukcia buggy

Buggina, ktorá je vyrobená a určená pre buggy kiting sa skladá z troch kolies, sedačky a pevnej nerezovej konštrukcie. Konštrukciu môžeme prirovnať k písmenu T. Na konštrukcii sú namontované dve kolesá, ktoré sa nachádzajú na zadnej časti nápravy. Jedno koleso je umiestnené na prednej časti nápravy, ktoré slúži ako volant pre udávanie smeru jazdy. Zadná konštrukcia je pevná, ktorú nie je možné zatáčať, zatiaľ, čo predná konštrukcia je pohyblivá, určená na pokládku nôh a je určená na riadenie smeru jazdy nohami. Sedačka kite buggy sa nachádza na strede tejto konštrukcie, a ak sa pozrieme na písmeno T tak sa nachádza nižšie, konkrétne pred stretnutím horizontálnej a vertikálnej čiary na písmenu T.

bugina na kiting

Rýchlosť jazdy

Vodič sedí v tejto kite buggy a riadi si tak ako aj smer tak, aj rýchlosť jazdy. Jazdec si vie túto rýchlosť manévrovať pomocou kitu “draka“. Rýchlosť dosiahnutá v týchto bugginách sa môže pohybovať až okolo 100km/h, avšak túto rýchlosť dosahujú pokročilí jazdci pri vhodných poveternostných podmienkach.

Buggy kiting na Slovensku

Tento šport je viac preslávený v prímorských krajinách, kde sa nachádzajú piesočnaté pláže, ktoré sú priestranné a veterné. Podmienky na Slovensku pre buggy kiting alebo buggykiting sú menej ideálne, ako v prímorských krajinách hlavne, ak rozprávame o jazde na piesočnatých plážach. Slovenských buggy kiterov môžeme vidieť skôr na nevyužitých letiskách alebo trávnatých plochách.

Vyskúšajte buggy kiting s nami

Buggy kiting má dve základné súťažné disciplíny – freestyle alebo racing. Hovoríme o jazde okolo troch značiek na čas alebo hovoríme o poradí daných jazdcov. Originálnu bugginu k buggy kitingu  “buggykitingu“  si môžte vyskúšať priamo na kurze u nás na trávnatom povrchu. Využívame ju konkrétne v landkiting kurzoch.