Aloha, volám sa Dominik a verím že kiting je šport vhodný pre vás alebo vašich blízkych. Práve preto, som pripravený vás naučiť kitovať na tráve, vode, alebo snehu.
kiteboarding na slovensku

Taktiež som,
-> Hlavný inštruktor v kite ride

v kurze kitesurfingu, landkitingu a snowkitingu vás privádzam k samostatnosti.

-> Propagátor kiting športu

prostredníctvom založenia občianskeho združenia a prezentačných podujatí.

-> Sprostredkovateľ kite vybavenia

s ochotou pomôcť pri výbere vhodného vybavenia.

Ako to začalo?

Do dnes si spomínam na deň spred siedmych rokov, kedy k nám dorazil silný vietor. Keďže sme s Jozefom a Romanom už vedeli, že ten sa dá využiť na zábavu, v okamihu sme boli na lúke s kitom/šarkanom. Kým sme ho nevytiahli, netušili sme, že aj kite dokáže s človekom v závese poorať lúku. 🙂
Pre pozorovateľov to bola zábava, no mne sa v hlave vynárala iba jediná otázka – ako to zastavím? Keď sa nám to konečne nejako podarilo, na rad prišli aj ďalšie:

  • Ako máme správne štartovať?
  • Ako pristávať?
  • Ako môžeme regulovať silu?

Hľadanie odpovedí v nasledujúcich týždňoch prinieslo množstvo tvrdých pádov, ktoré odradili ostatných členov z „oracieho“ tímu. Platili sme obrovskú daň za nedostatok informácií. A to je dôvod, prečo som sa rozhodol absolvovať kurz, a následne aj po kurze získavať dostatočný počet informácii a hlavne skúsenosti. Teraz, keď som ich už získal, rád tieto informácie spolu so zapožičaním výbavy poskytnem vám, aby bol váš život krajší, aktívnejší, a šťastnejší aj počas veterných dní. 🙂

Ako vám viem pomôcť?

-> CENOU
Najdostupnejšou cenou našej požičovni a kiting kurzov.

-> PONUKOU
Máme najširšiu ponuku. Kurzy alebo tripy až v piatich krajinách. Egypt, Sardínia, Chortvátsko, Nórsko, Slovensko.

-> ODOVZDANÍM SKÚSENOSTI
Viac ako 6 ročná prax inštruktáže. Odovzdám vám skúsenosti a informácie, pomocou ktorých získate potrebné zručnosti k samostatnosti.

Skúsenosti absolventov

Landkiting

V sobotu sme s kamarátom absolvovali 1dňový kite kurz s Dominikom,

ktorý bol pre nás veľmi prínosný. Kite som prvýkrát videl v Holandsku, kde je to rozšírený šport. Rozhodol som sa jeden si zadovážiť. Dominik je šikovný inštruktor, ktorý od začiatku kurzu vysvetľoval základné informácie o používaní kitu, bezpečnostných pokynoch. Teoretické informácie hneď aplikoval do praktickej ukážky. Po krátkom čase sme dokázali kite používať a ovládať. Veľmi si cením jeho vedomosti a teším sa na ďalšie spoločné stretnutie.

Dávid
KiteRide skúsenosti

Skvelá nová skúsenosť

Bolo to veľmi super, je to nová skúsenosť, už sa teším keď pôjdem na vodu. Je to dobré na precvičenie a bola to veľká zábava.

Lejka

U mňa má 100 bodov!

Zúčastnil som sa individuálneho kurzu príjemný a ochotný chalan ktorý to vie super vysvetliť už v druhý deň som jazdil super prostredie a úplne nové vybavenie odporúčam každému.

Erik
Snowkiting recenzia - Dušan

Adrenalínová skúsenosť

Šuňava 17.2.2021 individuálny snowkite kurz. Výborný vietor v úžasnom prostredí, snehu tak akurát. Musím pochváliť priateľského inštruktora Dominika, ktorý dokázal rýchlo, stručne a jasne vysvetliť potrebné znalosti a predovšetkým spozorovať všetky nedostatky a prehrešky v jazde a usmerniť činnosť kitera. Obetavo sa pri mne nabehal. Vrele tento kurz odporúčam každému, kto sa rád popasuje s prírodnými živlami. Je to bezpečné a adrenalínové.

Dušan
Ďalšie skúsenosti absolventov

Vaše otázky

Od koľkých rokov môžem prihlásiť svoje dieťa?

Na veku nezáleží, vaše dieťa by však malo vážiť aspoň 30- 35kg. Ak má menej ako 15 rokov, musí sa kurzu zúčastniť aj zodpovedná osoba ako dozor. Od 15 do 18 rokov je možné prihlásiť dieťa s písomným súhlasom zákonného zástupcu.

Prečo práve kurz v kite ride?
  • Pokurzové ceny našej požičovne môžete využívať len vy.
  • Cenové zvýhodnenie pri kúpe vybavenia 10% až 20% len pre vás.
  • Cenové zvýhodnenie 20% pre kurz s vlastnou výbavou.
  • Cenové zvýhodnenie 20% na opätovný kurz.
  • Efektívnosť kurzov– teoretická príprava je spojená v praktickej. Nemá zmysel vysedávať v triede ak môžme kitovať a spájať teóriu s praxou.
  • Nie sme zástancami kurzov typu: jeden lieta a druhý čaká. Ak ste dvojica každý bude mať výbavu a kite pre seba.
  • V našom kurze používate výbavu od najlepších svetových výrobcov.

 

Je možné zorganizovať kurz aj v inej lokalite?

Áno. Podmienkou sú 4 osoby, čo je minimálny počet prihlásených účastníkov. Kurz je možné vykonať v inej lokalite pri úhrade cestovného 1km = 0,10€ (100km = 10€).

Odpovieme na otázky

Táto stránka využíva Google Recaptcha na ochranu proti spamu. Ochrana osobných údajov a Podmienky použitia.

Partneri

logo tatry sk
region-tatry
Logo travelguide.sk

Hovorili o nás

Kiteride v kežmarských novinách
Kiteride v RTVS
logo nový čas
Rádio Expres