ALOHA

volám sa Dominik a som presvedčený, že kiting je šport vhodný pre všetkých.

kiteboarding na slovensku

Ako ti viem pomôcť?

Požičiam ti výbavu, odovzdám ti svoje skúsenosti a informácie, ktoré boli odovzdané mne, a naučím ťa, ako sa hrať s vetrom. Som ochotný venovať ti svoj čas a energiu, lebo verím, že zážitky, zábava a adrenalín robia život krajším, bohatším a hodnotejším.

Ako to začalo?

Do dnes si spomínam na Vianoce spred niekoľkých rokov, kedy sme sa Martina na bielom koni skrátka nedočkali. Namiesto neho dorazil silný vietor. Keďže sme už vedeli, že ten sa dá využiť aj na zábavu, v okamihu sme boli na lúke s kitom – šarkanom/drakom – s plochou veľkou 2,5 m2. Kým sme ho nevytiahli, netušili sme, že cvičný kite dokáže aj s človekom v závese poorať lúku. 😀

Pre pozorovateľov to bola nepochybne zábava, no mne sa v hlave vynárala iba jediná otázka – ako to zastavím? Keď sa mi to konečne podarilo, na rad prišli aj ďalšie:

  • Ako mám štartovať?
  • Ako správne pristáť?
  • Ako môžem regulovať silu?

Hľadanie odpovedí v nasledujúcich týždňoch prinieslo množstvo tvrdých pádov, ktoré odradili ostatných členov z „oracieho“ tímu. Platili sme obrovskú daň za nedostatok informácií. A to je dôvod, prečo teraz – keď sme ich už získali – chceme tieto informácie spolu so zážitkom z mladého, adrenalínového, dynamicky sa rozvíjajúceho športu posunúť vám. Vietor totiž nemusí byť len na škodu.

Práve naopak – môže priniesť množstvo fantastickej zábavy!

snowkiting

 

Čo je poslaním?

Hlavnou úlohou je ti pomôcť k titulu samostatný kiter. Taktiež našou misiou je zviditeľniť kiting, zväčšiť komunitu okolo tohto športu a spraviť z neho na Slovensku dostupný šport. Verím, že ponukou zaučenia a požičaním vybavenia sa komunita a samotný šport rozrastie a preslávi aj u nás. Preto som rozhodol staviť na dostupnosť či už v oblasti cenníka, dostupnosť zapožičania vybavenia alebo termínov kurzov. Viem, že sám to nedokážem, tak ak ťa táto myšlienka nadchla a máš nápad, ako by sme to spolu dokázali, ozvi sa mi prosím.

Skúsenosti absolventov

Landkiting

V sobotu sme s kamarátom absolvovali 1dňový kite kurz s Dominikom,

ktorý bol pre nás veľmi prínosný. Kite som prvýkrát videl v Holandsku, kde je to rozšírený šport. Rozhodol som sa jeden si zadovážiť. Dominik je šikovný inštruktor, ktorý od začiatku kurzu vysvetľoval základné informácie o používaní kitu, bezpečnostných pokynoch. Teoretické informácie hneď aplikoval do praktickej ukážky. Po krátkom čase sme dokázali kite používať a ovládať. Veľmi si cením jeho vedomosti a teším sa na ďalšie spoločné stretnutie.

Dávid
KiteRide skúsenosti

Skvelá nová skúsenosť

Bolo to veľmi super, je to nová skúsenosť, už sa teším keď pôjdem na vodu. Je to dobré na precvičenie a bola to veľká zábava.

Lejka

U mňa má 100 bodov!

Zúčastnil som sa inviduálneho kurzu príjemý a ochotný chalan ktorý to vie super vysvetliť už v druhý deň som jazdil super prostredie a úplne nové vybavenie odporúčam každému.

Erik
snowkiting

Ďakujem za zážitok a teším sa na novú príležitosť!

Dňa 11.1.2020 som mal individuálny kurz na snehu. Kurz bol na predpoveď, takže vietor bol super. Som rád že som si to mohol konečne skúsiť na snehu a aj trochu polyžovať bez vleku, no zistil som, že chce to viac praxi s drakom.

Tomáš
Ďalšie skúsenosti absolventov

Silná stránka KITE RIDE

Vyhadzovať peniaze von oknom môžete u niekoho iného, nie u nás! Preto ak máš záujem o kiteboarding (kurz na vode), ale nemáš skúsenosti s drakom, naučíme ťa ovládať draka na tráve za cenu ako pri landkitingu a nie kiteboardingu. Je to lacnejšie a efektívnejšie. Čo si kúpiš za ušetrených 30 €?

Odpovieme na otázky

Táto stránka využíva Google Recaptcha na ochranu proti spamu. Ochrana osobných údajov a Podmienky použitia.

Časté otázky

Od koľkých rokov môžem prihlásiť svoje dieťa?

Na veku nezáleží, vaše dieťa by však malo vážiť aspoň 30- 35kg. Ak má menej ako 15 rokov, musí sa kurzu zúčastniť aj zodpovedná osoba ako dozor. Od 15 do 18 rokov je možné prihlásiť dieťa s písomným súhlasom zákonného zástupcu.

Prečo sa stať klientom kite ride?

Mimoriadne výhodné ceny požičovne sú len pre našich klientov. Pri výpredaji vybavenia budú mať naši klienti najlepšie ceny. Po absolvovaní kurzu 10% až 20% zľava na vybavenie. Naše vybavenie je kvalitné a od najlepších svetových výrobcov. Naši klienti u nás získavajú zľavu na opätovný kurz. Pre naších klientov organizujeme tripy, nestratíte tak kontakt s kitingom. Pri kiteboardingu postupujeme bezpečne – učíme základy s drakom na tvrdom povrchu, až potom sa presúvame na vodu. Nové kontakty: Spoznáš nových ľudí naladených na rovnakú vlnu.

Je možné zorganizovať kurz aj v inej lokalite?

Áno. Podmienkou sú 4 osoby, čo je minimálny počet prihlásených účastníkov. Kurz je možné vykonať v inej lokalite pri úhrade cestovného 1km = 0,08€ (100km = 8€).

Hovorili o nás

Kiteride v kežmarských novinách
Kiteride v RTVS
logo nový čas