Kite trip Nórsko

 

Prileť za nami a uži si snowkiting na Hardangervidde aj ty. Ak to ešte s kitom nevieš, radi ťa to na kite kurzu naučíme. Nórsko ponúka podmienky pre všetkých – pre začiatočníkov aj pre skúsených snowkiterov.

Kite tripy organizujeme v spolupráci s českou kite školou FlyIt.

Miesto:

Hardangervidda je náhorná plošina, ktorá je priamo uprostred medzi mestami Oslo a Bergen v Nórsku. Cesta cez ňu ponúka veľké množstvo spotov vhodných od úplných začiatočníkov až po ostrieľané snowkitery. Vďaka nadmorskej výške, ktorá je od 1000 do 1700 m.n.m., nie sú v krajine žiadne stromy ani iné prekážky, je tu parádny vietor a dostatok snehu. Hladké zasnežené kopce a zamrznuté jazerá na rozlohe pár stoviek kilometrov štvorcových sú na snowkiting jednoducho dokonalé ihrisko, ktoré nikdy neomrzí.

Kedy:

V Nórsku budeme od 30. januára do 4. apríla. Termíny vo februári sme vybrali prevažne od nedele do nedele (odlet je z Prahy), po dohode je možné letieť od pondelka do pondelka z Viedne. V marci sú všetky termíny od pondelka do pondelka, kedy v rovnakom čase prilieta na letisko Oslo Gardemoen let spoločnosti Norwegian z Prahy a Viedne. Cesta na aj z letiska trvá zhruba 3,5 hodiny, preto je lepšie, že je tento let cez deň a nie je potrebné ísť na letisko cez noc. Prílet do Osla je okolo 16. hodiny, odlet z Osla je o 11.20 h. 

FEBRUÁR: 30.1. – 6.2., 6.2. – 13.2., 13.2./14.2. – 21.2., (21.2. – 28.2.) 

MAREC: 7.3. – 14.3., 14.3. – 21.3., 21.3. – 28.3., 28.3. – 4.4.

Kde bývame:

Ustaoset je dedinka s vlastnou samoobsluhou, vlakovou stanicou a kaviarňou zhruba 15 minút jazdy autom od najbližšieho spotu na Hardangervidde, zároveň ponúka možnosť kitingu na miestnom jazere alebo nad Ustaosetom na krásnych pláňach pod stolovou horou, ktoré využívame predovšetkým keď je na Hardangervidde je zlé počasie. Vo februári budeme bývať v apartmánovom dome v strede Ustaosetu, v marci a apríli sa presunieme do úplne novej chaty v komplexe Solheim, ktorý je kúsok od Ustaosetu smerom na Hardangerviddu. Pre rodiny alebo väčšie skupiny je možnosť objednať si vlastný apartmán. Apartmány sú vybavené kuchynkou aj vlastným sociálnym zariadením, niektoré sú určené pre 2 až 3 ľudí, iné sú mezonetové až pre 6 ľudí. Chata Solheim je dvojpodlažná nová kabína postavená v nórskom útulnom štýle, kúsok za dedinou pri jazere. Sú tu dve obývacie miestnosti, 4 spálne, 2 kúpeľne, sauna.

Apartmány Ustaoset

Solheim chata

Kde kitujeme:

Spotov na snowkiting je v dosahu z Ustaosetu veľa. Podľa predpovede, aktuálneho vetra, viditeľnosti a povrchu sa pre vás snažíme každý deň vybrať to najlepšie miesto. Cesta cez Hardangerviddu má zhruba 30 kilometrov a pozdĺž nej sa nachádza mnoho spotov s rôznou nadmorskou výškou, orientáciou svahov a rozdielnym terénom, preto sa počasie aj vietor na nich veľmi líšia. Pokiaľ je z dôvodu veľmi silného vetra táto cesta zatvorená, čo sa občas stáva, môžeme obvykle využiť možnosť ísť kitovať na jazero alebo pod stolovú horu priamo v Ustaosete.

Čo keď nekitujeme:

Ustaoset má ideálne umiestnenie a vďaka tomu je veľa možností na ďalšiu zábavu, či už po večeroch alebo pokiaľ nie sú z nejakého dôvodu vhodné podmienky na kiting naozaj nikde. Čo sa veľmi nestáva, ale ak áno, priamo v Ustaosete začínajú parádne bežkové trate alebo sa môžete vydať na skialpový výlet na stolovú horu či zájsť do malej kaviarničky s názvom Presttun. Neďaleké Geilo (10 minút autom) je celkom pekné malé horské mestečko. Po oboch svahoch údolia je tu skicentrum so snowparkmi, bežková trať okolo jazera vhodná pre skate, skanzen, obchodíky, reštaurácie, kaviarne av neposlednom rade príjemné welness centrum s bazénom a saunami. V Dagali, zhruba hodinu cesty od nás, je ďalší menší skiresort, kde si môžete užiť aj najdlhšiu bobovú dráhu v Nórsku. Ponúkame aj možnosť požičania osobného auta.

Cena tripu: 

Základná cena za týždenný kitetrip je za februárové termíny 570 €, za marcové termíny 610 €. Termín 13.2. – 21.2. ( 8 nocí) je 627 €. Cena za dvojtýždňový kitetrip je 854 €. Ak by ste chceli prísť na dlhšiu dobu, napíšte nám, na cene sa dohodneme. Pokiaľ k nám chcete prísť s rodinou (min. 2 dospelí + dieťa), cena kitetripu pre deti je 50%.

V niektorých apartmánoch/izbách sú možné prístelky napríklad na pohovke v obývacej izbe, ak by ste ich chceli využiť, cena za trip môže byť aj nižšia. Za príplatok ponúkame možnosť izby iba pre seba alebo vlastného apartmánu. Pre účasť na kitetripe je potrebné sa stať členom Kite klubu. 

V cene je odvoz z letiska a späť (obvykle autom, výnimočne vlakom), transporty na kitespoty za vetrom a najlepšími možnými podmienkami dodávkou s vykurovaním, sprievodcovstvo – rady kam jazdiť a kam nejazdiť, spoločné výlety a pod, prenájom apartmánu, spoločné raňajky a jedlo na prípravu desiaty so sebou na spot. 

 • V základnej cene nie sú večere. Môžete sa ale určite pridať a dať si s nami, väčšinou ju máme do hodinky od príchodu zo spotu hotovú (cena je 77 € / týždeň).
 • V cene nie je zahrnutá letenka. Tá sa pohybuje okolo 100 Euro za spiatočný let s príručnou batožinou, navyše sú potom poplatky za ski/kite equipment. Aktuálne ceny vyhľadáte na Norwegian.com, pozerajte na let v pondelok z Prahy alebo Viedne do Oslo Gardemoen. (Je lepšie sa na ceny pozrieť všeobecne pomocou funkcie “low fare calendar”, aerolinky sa obvykle hrajú s cenami podľa toho, ako veľmi sa na nejaký konkrétny let pozeráte a mohli by vám ju zbytočne zdražiť.) 
 • V cene nie sú kurzy snowkitingu ani požičanie vybavenia. Veľmi radi pre vás oboje zariadime, odporúčame si všetko zahovoriť dopredu, aby sme pre vás mali všetko pripravené.

Ceny kurzov

 • 1-dňový semiprivátny kurz (2 – 4 študenti/inštruktor) – 110 € 
 • 1-dňový privátny kurz – 150 € 
 • 2-dňový semiprivátny kurz (2 – 4 študents/inštruktor) – 200 € 
 • 2-dňový privátny kurz – 260 € 

Cena kurzu zahŕňa všetko vybavenie na snowkiting, cena nezahŕňa lyže/snowboard, topánky na lyže/snowboard a helmu, tú si musíš vziať svoju.

Privátne a semiprivátne lekcie v 2 študentoch/inštruktora trvajú minimálne 3 hodiny čistého času výučby na spote/deň kurzu. Semiprivátne lekcie pre 3 študentov/inštruktora minimálne 4 hodiny, semiprivátne lekcie pre 4 študentov/inštruktora minimálne 4,5 hodiny. Je to ale hlavne na tebe a tvojej fyzičke, pokiaľ počasie dovolí, necháme ťa jazdiť, kým si to budeš užívať ty.

Chcem ísť kitovať do Nórska

Vyplň prosím pár informácií vo formulári. Pozriem sa na to a ozveme sa ti v najkratšom možnom termíne, aby sme sa na všetkom dohodli.


Táto stránka využíva Google Recaptcha na ochranu proti spamu. Ochrana osobných údajov a Podmienky použitia.

POŽIČANIE VYBAVENIA

Po ukončení kurzu sa k nám môžete ďalšie dni pridať, požičať si vybavenie a zajazdiť si s nami.

 

KITE KOMPLET

 • kite
 • bar
 • trapéz

Cena:

 • 50 € / deň
 • 40 € / 3 hod.
 • 120 € / 3 dni
 • 200 € / týždeň
 • 240 € / týždeň (+ lyže/snowboard)

KITE

 • kite
 • bar

Cena:

 •  45 € / deň
 • 35 € / 3 hod.
 • 100 € / 3 dni
 • 170 € / týždeň

LYŽE/ SNOWBOARD/ LYŽIARKY

 •  lyže/snowboard
 • nutné objednať vopred

Cena:

 •  13 € / deň
 • 30 € / 3 dni
 • 70 € / týždeň