Cvičný kite nazývaný aj, ako tréningový kite poznáme vo veľkosti od: 1,2m² do 3m².

Využitie:

Pre prvé ochutnávky vetru je tou najvhodnejšou a najbezpečnejšou variantou. Cvičný kite je vhodný pre deti, ale aj dospelých či už pre začiatočníkov alebo pokročilých. Využitie cvičného kitu, draka, šarkana je možné na pevnine, snehu, tráve alebo asfalte. Lyžovanie, skateboardovanie, letné alebo zimné korčuľovanie s cvičným šarkanom/drakom môže byť o niečo zábavnejšie a záživnejšie. Len samotné riadenie tohto cvičného kitu nám dáva dávku zábavy.

Riadiaci systém:

Cvičné draky majú riadenie iné ako veľké ťažne draky. Pri ťažných drakoch sa stretávame s riadením nazývané ako BAR SYSTÉM konkrétnejšie so systémom známym ako DE-POWER SYSTÉM. Pomocou tohto systému vieme pridávať a uberať silu prostredníctvom priťahovania baru (hrazdy). Tento DE-POWER SYSTÉM pri cvičných kitoch nepoznáme. Na trhu sa však nachádza kite vo veľkosti 3m² označovaný ako cvičný kite so systémom DE-POWER, ktorý naša škola vlastný a ponúka ho len v kiting kurzoch. Pri cvičných kitoch poznáme systémy, ako sú: 1) rúčky, 2) hrazda, 3) popruhy. Jednotlivým systémom sa venujem podrobnejšie v blogu s názvom “riadenie cvičného kita“

Materiál:

Tréningové alebo cvičné kity bývajú fóliové, komorové, ktoré niesu stavané na lietanie nad vodnou hladinou. V prípade pádu draka na vodnú hladinu by sa do komôr dostala voda, ktorá by zapríčinila potopenie respektíve by sa drak namočil a ten by nabral na váhe, tým pádom by stratil letové vlastnosti.

Tréningové kity sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Tak ako aj začínajúci tak, aj pokročilí nadšenci vyťažia z tohto draka kopec zábavy.