Gardony
(hodina od Slovenských hraníc)

Slovenské jazerá nám neponúkajú až také priaznivé podmienky na učenie kitesurfingu, ako v zahraničí. Pokročilý jazdci kitesurfingu však vedia vyťažiť dostatok zábavy aj zo Slovenských vôd. Pre začínajúcich kitesurfistov Slovenské podmienky sú viac trápením ako zábavou. Práve preto máme základňu len hodinu od Slovenských hraníc, kde sú vhodné podmienky na učenie.

Gardony

Jazero na ktorom učíme má rozlohu 27 km², s dlhou hĺbkou 1 m a maximálnou hĺbkou 2 m, čo znamená že budete sa učiť kitovať a nie učiť plávať. Naše stredisko sa nachádza v meste Agárd. Mesto ponúka liečebné a termálne kúpele.

Ubytovanie

Stan: 8 € / stan +5 € / os.
Apartmán max. pre 4 osoby: 20 € / os.

Kite kurzy / požičovňa

Ešte nekitujete? Príďte sa to naučiť. Pravdepodobne na druhý deň už jazdíme. Už kitujete? Príďte si vypožičať výbavu a užiť si to. Na mieste sa dá zapožičať aj neoprén, paddleboard, kajak, kanoe, E-bike.

Kedy?

Kiting kurzy vrátane kite požičovne začínajú od 17 mája. Fungujeme každý víkend vrátane piatku  do polky októbra. Avšak je dôležité sa prispôsobiť aj poveternostným podmienkam, pre ktoré sa môže termín presunúť na nasledujúci víkend.

Kde?

Gardóny sa nachádzajú hodinu od Slovenských hraníc smerom na juh. Z Bratislavy na miesto 2 hod, z Nitry na miesto 2,5 hod, z Košíc na miesto 3 hod.

Ako?

V ponuku máme 1 denný, 2 denný, kiteboardingový kurz. Po absolvovaní kurzu získate samostatnosť a so samostatnosťou prichádza možnosť využívať výbavu a ceny našej požičovne.

Čo to stoji?

1 denný – 4 h. = 160 €
2 alebo 3 denný – 8 h. = 250 €

kiteboarding na slovensku
Kite kurzy

Dobre vedieť:

Aký je priebeh kurzu?
Pri začiatočníkovi je približne pol hodinová teoretická príprava, po ktorej sa pokračuje na praktické riadenie šarkana. Ďalej sa prechádza na väčšieho šarkana a približne po dvoch hodinách sa prechádza na výuku vo vode. Prvé hodiny (2 až 3- zavisí od správnosti riadenia) sa učíte riadiť šarkana na trávnatej lúke, potom postupuje na vodu. Pri pokročilejších sa ide hneď na vodu. Kurz je nastavený na systém dvojice, čo znamená, že počas kurzu sú dvaja kurzanti na jednom kite pri ktorom si v prípade potreby pomáhajú, učia sa z chýb jeden od druhého, pre vášrýchlejší pokrok a môžte si tak robiť aj odychové pauzy pre načerpanie síl . Ak sú na kurze 3- ja účastníci používa sa 2x šarkan.

Čo obsahuje kurz?
Kurz obsahuje teoretickú prípravu, ktorá je dlhá približne 30 min. / deň. Ak ste si vybrali 2 dňový kurz, teória je v rozsahu 60 minút. Zvyšný čas pozostáva s praktickej časti čo znamená: riadenie šarkana / kitu, štart, reštart, jazda, technika jazdy…

Čo je v cene zahrnuté?
Služby inštruktora- 1 inštruktor na jednu, maximálne dve dvojice. Požičanie kompletnej kite výbavy (šarkan, trapéz, doska, nárazová vesta,).
V cene nie je zahrnuté ubytovanie a požičanie neoprénu.

Počasie:
Gárdony patri medzi lokalitu, kde fúka do týždňa aj 4 dni, ale môžu byť aj týždne kde zafúka len 1 deň. Počas mesiaca máj dosahuje teplota vody do 20 °C, čo znamená že je postačujúci neoprén v hrúbke 3 mm. Ak neoprén nemáte na mieste je možnosť požičania (4 € / hodina). Od júna je to na plavky pretože teplota vody je 20-24 °C.

Dominik Fedorek - kitesurfing

Kiteboarding Gardony

Táto stránka využíva Google Recaptcha na ochranu proti spamu. Ochrana osobných údajov a Podmienky použitia.