Kiting

známy aj pod pojmom powerkiting, je mladý adrenalínový až extrémny šport. Extrémny rozmer tohto športu predstavuje práve ťažný drak/kite. Ten jazdcom neslúži len ako pohonná sila, pokročilý jazdec ho dokáže využiť aj na skákanie a vyskočiť aj niekoľko metrov do vzduchu. Kiting sa v súčasnosti rozvíja veľmi rýchlo. Ešte v roku 1998 nebolo na svete viac ako 40 jazdcov. Dnes hovoríme o státisícoch. Na tento počet má veľký vplyv kitesurfing, jeden z druhov kitingu.

Kiting je šport otvorený pre všetky vekové skupiny.

Kite kurzy
Kite kurzy

Netreba však zabúdať, že je to stále adrenalínový šport, ktorý predstavuje vysoké riziko, ak neovládate správnu techniku. Preto odporúčame absolvovať kite kurz pod dohľadom skúseného odborníka. Je to najlepší spôsob, ako získať overené know-how.

Kurzy prebiehajú na tráve v podobe landkitingu, na snehu známy ako snowkiting alebo máme kurzy kitesurfingu (kiteboardingu) na vode. V kurze si prejdeme zásady bezpečnosti, ale prezradíme aj ako ušetriť peniaze a vyvarovať sa kúpe zlého vybavenia. Výhodou je tiež, že sa v kitingu rýchlejšie zlepšíš alebo zistíš či je to šport pre teba. V kite kurze ťa naučíme správne jazdiť a dostaneš okamžitú spätnú väzbu na odstránenie chýb a zlých návykov. Kurz ti pomôže pochopiť základné vybavenie a ukážeme si správne použitie na zaistenie bezpečnosti. Tak sa vyhneš nehodám a získaš kontrolu nad drakom/ šarkanom.

 

Cena kiting kurzu zahŕňa aj požičanie výbavy.

V rámci kurzu je teda možnosť vyskúšať si viac typov alebo veľkostí kitov. Zistíš, ktorý typ ti vyhovuje a naopak od akých sa dištancovať. Kite kurz je vhodný pre začiatočníkov, ale aj pokročilých jazdcov. Získaš nové kontakty, nové známosti a stretneš ľudí s rovnakými záľubami.

Vďaka kite kurzom sa každý rok do tohto dobrodružstva púšťajú tisíce a tisíce nováčikov.

Pri kitesurfingu sa chce každý začiatočník hneď postaviť na dosku a jazdiť, ale v konečnom dôsledku je dôležité naučiť sa správne lietať s drakom. Schopnosť ovládať dosku získaš omnoho ľahšie ako riadenie draka. Kiting kurz je teda zameraný aj na správne ovládanie draka. Najvhodnejšie je naučiť sa ovládať draka najskôr na zemi a potom na vode, kde môžeš pripájať ťahanie tela po vode pomocou draka. Práve ťahaním tela po vode dokážeš pochopiť silu draka. Takto sa najlepšie cvičia techniky, ku ktorým pridávame dosku.
Možno si kladieš otázku: čo môžem urobiť, aby mi kiting kurz dal čo najviac? Samozrejme počúvať a rešpektovať lektora, trénovať s drakom a hlavne pochopiť základné pojmy ako wind window (veterné okno), power zóna a bezpečnostné prvky, ktoré zaistia, že seba a ľudí vo svojej blízkosti pri lietaní s drakom neohrozíš.

Kempovanie, cestovanie, komunita, zábava, adrenalín, zážitok aj toto prinášajú kiting kurzy.