Netradičný šport- Slovensko je malá a mladá krajina preslávená svojim čarom a krásou prírody. Myslím, že u nás platí pravidlo v jednoduchosti je krása. Práve naša krásna príroda, lúky, hory a čisté tatranské rieky nám poskytujú nové príležitosti na zábavu a radosť. Stojí pred nami už len otázka: ako vieme tieto možnosti využiť? Keď počujem slovo hory, automaticky sa mi vynorí v mysli turistika, skialpinizmus, lezenie a podobné outdoorové aktivity s tým spojené. Keď počujem slovo voda, lúka, sneh, vietor, automaticky sa mi vynorí úsmev na tvári. Posledné roky som sa dozvedel o príležitosti nového netradičného športu, ktorý v sebe zahŕňa úžasný zážitok.

Snowkiting je na Slovensku ešte neznámy, no žiadúci. Drahé lyžiarske lístky, dlhé rady lyžiarov čakajúcich na vlek a svah preplnený masami ľudí hovorí za všetko. Veľa ľudí sa rozhodlo od tohto davu uniknúť investovaním do skialpinistického vybavenia. Sám som jedným z nich. V poslednom období sa aj táto komunita výrazne zväčšila a naďalej rastie. To je tiež jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol naučiť nový netradičný druh športu: snowkiting.
Ďalšou veľkou výhodou snowkitingu je, že okrem šetrenia peňazí za skipasy úplne postačí aj nižšia vrstva snehovej pokrývky a môže sa jazdiť. Ak napadne prvý sneh v dostatočnej miere, nemusíme už čakať na ďalšie zrážky. Je pravda, že hrúbka potrebnej snehovej pokrývky závisí aj od stavu lyží. Preto ak sme akční, je dobre mať aj staršie lyže pre každý prípad.  Nič sa nemení na tom, že prašan bude len náš. Zo skúsenosti môžem povedať, že jazda po panenskom snehu po hrebeni kopca je úžasný pocit. Práve tieto chvíle dávajú pocit slobody, dávku energie a ešte väčšiu chuť viac milovať a užívať si život.

Na Slovensku sú na tento druh kitingu ideálne podmienky. Čo sa týka snehových zrážok alebo poveternostných podmienok, tie nám príležitosť vyskúšať si tento šport ponúkajú tiež. Bola by veľká škoda nevyužiť ju.