Tatry nám ponúkajú množstvo zážitkov. Každé ročné obdobie je niečím charakteristické, charakteristické pre aktivity spojené s prírodou. Ak ste už započuli slovo kiting, kiteboarding, snowkiting, landkiting alebo kitesurfing zrejme viete, že rozprávame o lietajúcich drakov. Tento atraktívny šport pod Tatrami sa dá praktizovať celoročne, a to v rôznych podobách ako:

Landkiting 

Ak si to preložíme do slovenčiny tak slovo land poznáme pod pojmom pevnina, zem, súš. Zo samotného názvu je nám jasné, že pôjde o činnosť pomocou kita/draka, ktorá sa odohráva na pevnom povrchu. Landkiting môžeme prevádzkovať na tráve alebo na tvrdom asfaltovom povrchu. Pre začiatočníkov asfaltový povrch nieje najvhodnejšou variantou.

Snowkiting

Tento druh kitingu je viac známym ako landkiting. V preklade snow ako sneh a kite, ako drak/šarkan nám prezrádza, že rozprávame o jazde na snehu s využitím lyži alebo snowboardu. S týmto slovom sme sa mohli stretnúť napísané ako: snowkite, snow kite respektíve snow kiting. Snowkiting pod Tatrami má veľkú budúcnosť keďže snehové a poveternostné podmienky sú častokrát prajné.

Kiteboarding

Tento druh je preslávený taktiež pod pojmom kitesurfing. Ide o sufovanie na vodnej hladine pomocou vetra a kitu, z ktorého vieme vyťažiť ťažnú silu pre pohyb jazdca po vodnej hladine. Kitesurfing pod Tatrami je dostupný skôr pre pokročilých jazdcov ako pre začiatočníkov.

V krátkosti sme si predstavili všetky druhy kitingu. Tento mladý, atraktívny šport je vhodný pre všetky vekové kategórie. Ak sa nachádzate v blízkosti Vysokých Tatier a ste otvorený zážitkom tak kiting je vhodnou voľbou. Kurzy sú dostupné ako individuálne, skupinové alebo v teambuildingovej forme. Teambuilding pod Tatrami v podobe kitingu je dostupný po celý rok.