Tatry nám ponúkajú množstvo zážitkov. Každé ročné obdobie je niečím charakteristické, charakteristické pre aktivity spojené s prírodou. Ak ste už započuli slovo kiting, kiteboarding, snowkiting, landkiting alebo kitesurfing zrejme viete, že rozprávame o lietajúcich drakov. Tento atraktívny šport pod Tatrami sa dá praktizovať celoročne, a to v rôznych podobách ako:

Landkiting- ak si to preložíme do slovenčiny tak slovo land poznáme pod pojmom pevnina, zem, súš. Zo samotného názvu je nám jasné, že pôjde o činnosť pomocou kita/draka, ktorá sa odohráva na pevnom povrchu. Landkiting môžeme prevádzkovať na tráve alebo na tvrdom asfaltovom povrchu. Pre začiatočníkov asfaltový povrch nieje najvhodnejšou variantou.

Snowkiting- tento druh kitingu je viac známym ako landkiting. V preklade snow ako sneh a kite, ako drak/šarkan nám prezrádza, že rozprávame o jazde na snehu s využitím lyži alebo snowboardu. S týmto slovom sme sa mohli stretnúť napísané ako: snowkite, snow kite respektíve snow kiting. Snowkiting pod Tatrami má veľkú budúcnosť keďže snehové a poveternostné podmienky sú častokrát prajné.

Kiteboarding- tento druh je preslávený taktiež pod pojmom kitesurfing. Ide o sufovanie na vodnej hladine pomocou vetra a kitu, z ktorého vieme vyťažiť ťažnú silu pre pohyb jazdca po vodnej hladine. Kitesurfing pod Tatrami je dostupný skôr pre pokročilých jazdcov ako pre začiatočníkov.

V krátkosti sme si predstavili všetky druhy kitingu. Tento mladý, atraktívny šport je vhodný pre všetky vekové kategórie. Ak sa nachádzate v blízkosti Vysokých Tatier a ste otvorený zážitkom tak kiting je vhodnou voľbou. Kurzy sú dostupné ako individuálne, skupinové alebo v teambuildingovej forme. Teambuilding pod Tatrami v podobe kitingu je dostupný po celý rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *